MOT-AN-S-060-035-060-L-C-AAAC product image
igus-icon-lupe
igus-icon-lupe
MOT-AN-S-060-035-060-L-C-AAAC technical drawing
1 of 4
drylin® E stepper motor, stranded wires with JST connector and encoder, NEMA 24
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA24/flange dimension 60mm
  • Protection class: IP40
  • Holding torque: 3.50Nm
  • Nominal current: 4.20A